Näitering EKSPERIMENT

E-mail: kylli.taht@vgm.edu.ee

Viimsi Keskkooli ja Gümnaasiumi näitering EKSPERIMENT on tegutsenud aastast 2009 – tähelepanu pööratakse grupi dünaamikale, rütmidele, muusika-keha-vaimu ühendamisele. Näitering on igal aastal edukalt osalenud nii maakondlikel kui vabariiklikel festivalidel. Viimasel viiel aastal on toodud laureaaditiitel luuleteatrite festivalilt Jõgeval ja neli korda on pääsetud vabariikliku festivali lõppvoorudesse, kus üheks parimatest kuulutatud. Grupp töötab koos ühtse meeskonnana ja see ei ole märkamata jäänud nii Eesti-sisestel kui välisfestivalidel.Juhendaja Külli Täht on osalenud erinevates töötubades ja rahvusvahelistel workshop`idel, kust saab ammutada uusi ideid ja tuua värskeid mõtteid tänasesse kooliteatrisse – see on trupi arengule palju kaasa aidanud. Teisijärguline ei ole meie, noorte oma töö, millega proovidesse panustame. Töö grupi ja ühtse meeskonnana on silma jäänud ka žüriile Eesti-sisestel festivalidel, millest oleme osa võtnud. Hindame grupisisest koostöövaimu uute ja põnevate nüansside katsetamist – see teebki meist näiteringi EKSPERIMENT.


Meie trupid:

Algkool: 7-11 aastased

Põhikool: 12-15 aastased

Keskkool: 16-19 aastased"Laval me oleme üks. Meil on hääle-keha-hinge sümbioos. Me hingame kui üks. Me märkame üksteist. Me tunnetame oma kehade rütme."


-------------------------------------------------------------------------


The acting troupe EKSPERIMENT has been working since 2009. They pay attention to group dynamics, rhythms, music-body-spirit connection and physical theatre. The troupe has participated in different festivals both in Estonia and abroad. The troupe works as a unified team, which has not gone unnoticed. the artistic director Külli Täht has participated in different workshops around the world, where she could bring new themes into the world of youth theatre. The troupe appreciates trying out new and exciting nuances in the spirit of teamwork between different age-groups – that’s what makes them EKSPERIMENT.


On stage we are one. We have a symbiosis of voice-body-soul. We breathe like one. We notice each other. We feel the rhythm of our bodies


Our troupes:

Primary school: 7-11 years

Middle school: 12-15 years

High school: 16-19 years